Serwis acer kraków
Serwis IBM Kraków
Serwis lenovo Kraków
Serwis asus Kraków
Serwis fujitsu Kraków
Serwis sony Kraków
Serwis packard bell Kraków
Serwis msi Kraków
Serwis maxdata Kraków
Serwis emachines kraków
Serwis HP Kraków
Serwis DELL Kraków
Promocje:


Artykuły:
  Koniec Windowsa XP?
  Serwis pod ręką
Naprawy - Objawy - Zakres działalności:
  Serwis laptopów kraków
  Serwis laptopów wieliczka
  Serwis komputerowy kraków
  Serwis komputerowy Wieliczka
  Serwis - Naprawa monitorów
  Pogotowie komputerowe Kraków
  Naprawa komputerów kraków
  Taxi bagażowe kraków
  Przeprowadzki Kraków
  Naprawa komputerów Wieliczka
  Outsourcing IT Kraków
  Informatyczna obsługa firm kraków
  Reballing Kraków
  Reballing, paski, artefakty
  Naprawa, czyszczenie chłodzenia laptopa
  Tonery, Tusze - Kraków, Wieliczka
  Domeny i Hosting
  Fotowoltaika Kraków


Reballing, paski, artefakty

    Kiedy na naszym ekranie pojawią się kolorowe paski, artefakty, połamane linie, możemy domniemywać, iż uszkodzeniu uległa karta graficzna. Pomimo tego, że problem może okazać się poważny, a niekiedy bardzo kosztowny, to polecamy nie wpadać w panikę :-)

    W celu wstępnego zdiagnozowania problemu należy dokładnie określić co pojawia się na naszym ekranie.

Jeśli pracujemy na laptopie i mamy do czynienia z pionowymi kolorowymi paskami zlokalizowanymi z boku naszego ekranu to zwykle uszkodzeniu ulega matryca, taśma przesyłająca obraz do matrycy lub gniazdo owej taśmy. Naprawy zazwyczaj nie są kosztowną sprawą pod warunkiem, że matrycę da się naprawić, a nie trzeba jej wymieniać!

Jeśli paski pojawiają się na całym ekranie i nie zawsze są kolorowe ale czarno białe lub szare, to znak że możemy mieć do czynienia z tasiemką przesyłającą obraz do matrycy, uszkodzeniem karty graficznej lub uszkodzeniem elektroniki matrycy.

Ostatnim objawem, który najczęściej wskazuje na uszkodzenie karty graficznej są artefakty na ekranie. Czasami pojawiają się już po uruchomieniu komputera, a czasami trzeba poczekać aż karta graficzna się zagrzeje. Włączyć jakiś film lub test graficzny. Sposobem naprawy jest reballing polegający na podmianie kul z cyny łączących układ bga z plytą główną. Nowe kule są tych samych rozmiarów co stare. Różnią się jedynie właściwościami. Przy pomocy reballingu zakłada się kule ołowiane, które cechują się większą elastycznością, a co za tym idzie wytrzymałością na efekt odpryskiwania układu od płyty głównej.

Najpopularniejszą metodą sprawdzenia czy dany problem występuje przez uszkodzenie karty graficznej czy może przez dalsze podzespoły jakimi są tasiemki, gniazda oraz matryce, jest podpięcie do laptopa monitora zewnętrznego. Choć metoda nie daje stuprocentowej pewności to w przypadku pojawienia się prawidłowego obrazu na ekranie monitora możemy założyć, że karta graficzna działa prawidłowo.

W komputerach stacjonarnych objawy nie zawsze są takie same jak w przypadku laptopa. Pomijając artefakty i zawieszanie się komputera podczas większego niż zwykle obciążenia karty graficznej, częstym objawem jest przeskakiwanie stron internetowych w momencie ich scrollowania lub pozostawaniu na dłużej obrazów np. otwartych okienek folderów po wcześniejszym przeniesieniu ich. Z racji odmiennej budowy komputera stacjonarnego od laptopa w tym przypadku możemy być niemal pewni, że winę za wszystko ponosi złe odświeżanie obrazu, a co za tym idzie uszkodzona karta graficzna.

© 2005-2016 ITever Realizacja: WebProm - Agencja Interaktywna
Strona główna | dreamwed.eu | Oferta | O nas | Referencje | Kontakt